Podcast Nieuw in het vak: hoe breng je activisme in het adviesvak?
Blog> | 2 oktober 2023- Werk samen aan vraagstukken die van niemand en toch van iedereen zijn
Hoe ziet het adviesvak eruit als niet enkel organisatie vraagstukken leidend zijn, maar ook maatschappelijke vraagstukken? Als je als adviseur midden in het veld wil gaan staan en zelf wil bepalen aan welk maatschappelijk vraagstuk je wil werken komen er verschillende tips langs. An en Kelly benadrukken: begin bij wat er al is, luister en sluit vervolgens aan bij die energie. Co-creëer, want er zijn vaak al veel bestaande lokale initiatieven om op aan te sluiten en burgers met onmisbare ervaringskennis.
- Activisme gaat niet over ergens tegen zijn, maar over ergens vóór zijn.
In het adviesvak kun je duwen, maar verleiden en prikkelen werken vaak ook goed (of juist beter). Denk aan het gebruik van kunst in een veranderproces om vanuit creativiteit aan nieuw mogelijkheden te werken. Om hedendaagse maatschappelijke vraagstukken aan te pakken kan kunst helpen te verwonderen en verbeelden. Vervolgens kan de gedroomde oplossing worden vormgegeven. Adviseurs bevinden zich in een optimale positie om dit proces te faciliteren.
- Waar blijven de adviseurs bij het creëren van een betere wereld?
An stelt dat deze optimale positie nog te weinig wordt benut om maatschappelijke vraagstukken aan te pakken. We (adviseurs) hebben de combinatie aan competenties om veranderprocessen te faciliteren. Waarom zetten adviseurs zich niet in om opdrachten te creëren voor het aanpakken van de urgente vraagstukken? Wij zijn de logische kandidaten om als verbinders en helpers een essentiële bijdrage te leveren.
Luister de hele aflevering op Spotify:
Meer lezen
alle postsBlog Voor als je de aflevering niet kan luisteren, hieronder een greep uit de lessen van de aflevering.
Blog Starten op de arbeidsmarkt is spannend. Net afgestudeerd en beginnen aan je carrière, hoe doe je dat? Welke baan en welk bedrijf moet je kiezen? Dat is lastig, want de arbeidsmarkt verandert voortdurend en er zijn zo ontzettend veel opties.
Wonen Dak- en thuisloosheid is een groeiend probleem in Nederland. Steeds meer mensen belanden op straat. Wat zeggen de politieke partijen? Wat voor oplossingen worden benoemd? Welke plannen zijn veelbelovend en realistisch?